+420 603 753 504 info@pixelsky.cz

Srovnání frameworků PWA a AMP

PWA: progresivní webová aplikace

a proč je to výhodné pro váš e-shop?
rychlá poptávka

Srovnání PWA a AMP-výhody a nevýhody

 • Načte stránky rychleji.
 • Zvyšuje konverzní poměr.
 • Uživatelé mohou posouvat 60 snímků za sekundu.
 • Otevře se na celé obrazovce bez lišty URL.
 • Zapojuje uživatele pomocí oznámení push.
 • Umožňuje plynulé animace a navigace.
 • Uživatelé přistupují na web pomocí ikony Domovská obrazovka na zařízení.
 • Umožňuje práci i při slabém připojení k internetu.
 • Tyto webové stránky jsou ukládány do mezipaměti s aplikací Shell, a proto je načítají okamžitě za méně než 5 sekund při opakovaných návštěvách / opakovaných návštěvách.

Jak funguje progresivní webová aplikace?

Progresivní webové aplikace jsou webové aplikace; jehož vzhled a dojem je stejně jako nativní mobilní aplikace pro iOS i Android. Využívá různé funkce mobilního zařízení, jako je fotoaparát a geolokace ve webových aplikacích. Krok 1:  Nainstalujte a zaregistrujte servisního pracovníka samostatně a propojte jej s vaší aplikací tak, aby se stal progresivní webovou aplikací. Krok 2: Využijte podporu sociálního pracovníka, což je pracovní skript napsaný v JavaScriptu. Funguje nezávisle v zákulisí a pomáhá progresivním webovým aplikacím provádět činnosti. Ukládá do mezipaměti stránky a statické prvky a předvádí tyto prvky, jakmile návštěvník otevře aplikaci. Krok 3: Pomocí upozornění na web push zvyšte interakci uživatelů s vašimi webovými aplikacemi. Výhody akcelerovaných mobilních stránek

 • Zvyšuje rychlost a snižuje dobu načítání webových stránek.
 • Ovlivňuje mobilní SEO a zlepšuje hodnocení klíčových slov v mobilních zařízeních.
 • Snižuje zatížení serveru a zvyšuje jeho výkon.
 • Podporuje reklamní zařízení.
 • Je vhodný pro webové stránky vydavatelů.

Nevýhody zrychlených mobilních stránek

 • Nemůže sledovat aktivitu uživatelů na stránkách Accelerated Mobile Pages.
 • Není vhodný pro webové stránky elektronického obchodu.
 • Nemůže zlepšit hodnocení vyhledávače.
 • Funguje to pouze na základě mezipaměti.

Výhody progresivních webových aplikací

 • Není nutná žádná fyzická instalace aplikace.
 • Není třeba navštěvovat App Store.
 • Automaticky se aktualizuje.
 • Je vhodný pro webové stránky elektronického obchodu.

Nevýhody progresivních webových aplikací

 • Má omezení platformy, která vedou k problémům s opětovným zapojením.

Srovnání PWA a AMP který je lepší?

Je důležité znát rozdíl mezi akcelerovanými mobilními stránkami a progresivními webovými aplikacemi, ale musíte pochopit, jak to jde ruku v ruce. Pokud jste vlastníkem webových stránek „ HTTPS “, potřebujete podporu obou technologií, aby mohli lépe sloužit svým návštěvníkům, a proto musíte studovat Google AMP a PWA.

Díky akcelerovaným mobilním stránkám získají uživatelé rychlý přístup k obsahu, zatímco progresivní webové aplikace vylepšují uživatelské prostředí a udržují je v interakci. Zjednodušeně řečeno, Accelerated Mobile Pages je číšník zodpovědný za rychlé podávání jídla, zatímco Progressive Web Apps je kuchař připravující pokrmy, které vypadají přitažlivě a chutně. Pro vývoj webových stránek jsou přidána nová zařízení PWA i Accelerated Mobile Pages.

Počáteční kontrola vám může říct, že progresivní webové aplikace jsou lepší než akcelerované mobilní stránky, ale měli byste vědět, že akcelerované mobilní stránky nelze ignorovat. Je to proto, že každý den uživatelé navštěvují stovky webových stránek a všechny aplikace ukládají do svých mobilních telefonů. Potřebují však webové stránky, aby se načítaly rychleji, a to je místo, kde hraje roli Accelerated Mobile Pages. Téměř 92% uživatelů se vzdá webu, pokud zjistí, že je registrace obtížná nebo zdlouhavá. Jediné přihlášení klepnutím nebo automatické přihlášení je možné pomocí rozhraní Credential Manager API (Application Programming Interface) a jedno odhlášení poklepání je možné pomocí rozhraní API Web Payments.

Standardní progresivní techniky vylepšení pomohou progresivním webovým aplikacím pracovat ve všech moderních prohlížečích. Web tedy nebude muset platit za každý prohlížeč a uvidí obrovské zlepšení, pokud jde o provoz, potenciální zákazníky a konverze. Progresivní webové aplikace podporují https, což je bezpečné spojení mezi webem a uživateli. Zabezpečení je velmi důležité, protože buduje důvěru na webu, dává upozornění, pokud někdo neoprávněně manipuloval se stránkami, a dává vliv na skrytí chování při procházení. Odesílá dokonce upozornění, když je stránka zavřená nebo nefunguje internet. Dalším významným rozdílem mezi akcelerovanými mobilními stránkami a progresivními webovými aplikacemi je toto oznámení později. Zabezpečuje také web před nežádoucím obsahem, nechtěnými reklamami a viry. Mnoho nových technologií je podporováno pouze v https. Průzkum ukazuje, že uživatelé tráví 74% více času na progresivních webových aplikacích a pomáhá získat 82% konverzní poměr v iOS a 104%ve zbytku prohlížečů. Pomocí funkce oznámení push mohou být uživatelé občas informováni o konkrétních informacích.

 

AMP: nejrychlejší současný retail framework

AMP, nejrychlejší cms současnosti

a proč je to výhodné pro váš e-shop?
rychlá poptávka

AMP: nejrychlejší cms framework od google

AMP je open-source HTML framework, který poskytuje přímý způsob, jak vytvářet webové stránky, které jsou rychlé, hladké načítání a upřednostňují uživatelský zážitek především před ostatními. Nemůžeš tomu uvěřit? Napište nám, ukážeme vám to.

 

Obchodní výhody

Rychlost webové stránky zlepšuje uživatelské prostředí a základní obchodní metriky

AMP stránky se načítají téměř okamžitě, což vám umožňuje nabízet trvale rychlý zážitek na všech zařízeních a platformách.

Vytváření stránek AMP je snadné a snižuje režii vývojářů

Celý archiv můžete často převést za několik dní, zejména pokud používáte populární CMS, jako je WordPress nebo Drupal.

AMP lze aplikovat na různé webové dotykové body

Používané populárními a globálními platformami, jako jsou Google, Bing a Twitter, AMP vám umožňuje zajistit, aby uživatelé ze všech těchto povrchů dostali bezkonkurenční, často okamžitý a nativní pocit z výchozího nastavení na stránky AMP, pokud jsou dostupné ..

 

Výhody pro vývojáře

 

Zachování flexibility a kontroly a snížení složitosti kóduPomocí CSS můžete přizpůsobit styling, dynamická data a v případě potřeby načíst nejčerstvější data a vytvořit tak pro své zákazníky co nejlepší uživatelský zážitek.

Stavební bloky, které zajišťují výkon Vytvářenískvělých webových stránek vyžaduje hodně času a úsilí. Komponenty AMP jsou již optimalizovány pro nejlepší výkon.

Budujte pro udržitelnou budoucnost na otevřeném webu pro všechnyProjekt AMP je iniciativa s otevřeným zdrojem, která chrání budoucnost webu a pomáhá každému poskytovat lepší, rychlejší a uživatelsky přívětivější zážitek.

 

PWA: progresivní webová aplikace

PWA: progresivní webová aplikace

a proč je to výhodné pro váš e-shop?
rychlá poptávka

Progresivní webová aplikace, pwa. 

Jedná se o webové aplikace, které vzhledově připomínají a fungují jako obyčejné webové stránky. Rozdíl je v tom, že obsahují další funkce, typické pro nativní aplikace. Push notifikace, možnost pracovat v offline prostředí, nebo také jednoduchou komunikaci s hardwerem zařízení. Propojují tak výhody aplikací s benefity webových stránek.

Zásadní změny již přišly kolem roku 2005, kdy se rozvíjely dynamické webové stránky – PHP a ASP.NET. Progressive Web Apps se snažili zavést již rokem 2007, nicméně došlo k problému, především na smartphonech, kde se potýkaly s neúspěchem. Oproti nativním aplikacím, nebyly příliš rychlé a ani oblíbené mezi uživateli. Rok 2010 byl pro tyto aplikace stěžejní, vzhledem k pokroku v jazycích HTML5, JavaScript i CSS3. Staly se tak kompatibilní s novými procesory a mohli se již měřit s nativními aplikacemi. V roce 2015 se poprvé objevil název Progresivní webové aplikace, jenž měly dostupné nové funkce kompatibilní s prohlížeči.

Vhodné využití aplikační technologie

PWA nabízí rozmanitou funkcionalitu, jsou progresivní, kdy fungují na libovolném operačním systému či prohlížeči. Dále by měly být responzivní, to znamená, že jsou flexibilní k zařízením na kterých jsou používány, i když se jedná o mobilní telefon, počítač nebo tablet. Služba Service worker udržuje tyto aplikace vždy aktuální. Ať už jste připojeni k internetu či nikoliv, tato služba také nabízí pohodlnou práci v offline prostředí. Díky protokolu pro šifrované připojení HTTPS zajišťují integritu obsahu. Jejich původ si lze ověřit skrze “ochranou zelenou známku”, která je určitou zárukou bezpečnosti. Lze jej také vzhledem k registraci poskytovatelů služeb velmi snadno dohledat prostřednictvím vyhledávačů. Odpadá potřeba instalování ze služeb jako je Google Play nebo App Store. 

Největší výhodou je také jejich dostupnost pouze skrze odkaz URL. Je nutno dodat, že je možné je spustit v jakémkoliv browseru, nicméně dodatečné funkce jako prohlížení v offline režimu, nebo také push notifikace, kdy můžete dostávat oznámení přímo v okně ve Windows nabízí jen některé prohlížeče. Kompatibilita tedy není zaručena.